Usługi

W momencie rejestracji domeny globalnej, dane Abonenta podane podczas rejestracji zostają opublikowane w bazie WHOIS. Baza ta jest ogólnodostępna dla wszystkich użytkowników Internetu, dlatego też niejednokrotnie staje się źródłem informacji dla telemarketerów, akwizytorów i spamerów. Firma Whois Data Protection Sp. z o.o. przygotowała usługę, która pozwala Abonentowi domeny na ochronę jego danych i zachowanie prywatności w Internecie.

Pomagamy chronić dane Abonenta domeny!

Usługa Ukrywania Danych Abonenta domeny, świadczona przez Whois Data Protection, pozwala Abonentowi na skuteczną ochronę danych poprzez zastąpienie ich danymi naszej firmy. Jest to szczególnie ważne dla osób fizycznych, którym dajemy możliwość ochrony swojej prywatności zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926). Warto zaznaczyć, iż użytkownik naszej usługi nadal pozostaje pełnoprawnym Abonentem domeny. W związku z tym, dane Abonenta pozostają takie same, z tą różnicą, iż nie są widoczne dla osób zainteresowanych, które przeglądają bazę WHOIS.

Korzyści płynące z Usługi Ukrywania Danych Abonenta domeny w bazie WHOIS:

  • Ochrona prywatności – dane Abonenta nie będą widoczne dla użytkowników korzystających z bazy WHOIS.
  • Użytkownik może w każdej chwili aktywować i zlikwidować usługę.
  • W przypadku posiadania wielu domen globalnych, Abonent sam decyduje, dla których z nich ukryć dane.
  • Abonent ma pełną kontrolę nad domeną - w każdej chwili może dokonać zmiany konfiguracji, a także ma możliwość zmiany lub aktualizacji swoich danych.
  • Każdy e-mail kierowany do Abonenta domeny będzie automatycznie przekazywany na jego rzeczywisty adres e-mail. To Abonent decyduje z kim chce się skontaktować.

Jeśli domena, dla której świadczymy nasze usługi, zainteresowała innego użytkownika i chciałby się skontaktować z jej Abonentem, wszystkie wiadomości e-mail zostaną automatycznie przekazane na adres e-mail Abonenta domeny. Ponadto, jeżeli ktoś będzie chciał skontaktować się telefonicznie z Abonentem, zostanie poproszony o wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. W przypadku, jeśli Abonent otrzyma korespondencję pocztową, zostanie poinformowany o możliwości jej odbioru.

Whois Data Protection Sp. z o.o. świadczy usługi najwyższej jakości, zapewniając pełne bezpieczeństwo danych Abonenta domeny globalnej. Celem naszej firmy jest ochrona prywatności klientów, a nie ukrywanie działań niezgodnych z prawem. Jeżeli posiadasz informacje o nielegalnym lub naruszającym dobre obyczaje działaniu Abonenta domeny, skontaktuj się z nami.